Перейти к содержанию

Базові налаштування

Схема прийому платежа

Прийом платежа: схема

 1. Клієнт приймає рішення про покупку і переходить на сторінку оплати.
 2. На CASCAD API відправляється інвойс платежу. У відповідь API надсилає список доступних методів для оплати.
 3. Клієнт обирає сервіс, валюту,та оплачує замовлення. CASCAD бере на себе проведення транзакції. Якщо обраний сервіс недоступний з технічних причин або клієнт ввів помилкові дані, CASCAD дає можливість провести повторну спробу оплати.
 4. Під час обробки транзакції CASCAD автоматично надсилає зворотні виклики (Callbacks), щоб встановити статус платежу.
 5. Ви отримуєте Callbacks зі статусами щодо API та на вказану під час інтеграції Callbacks URL.
 6. Отримавши фінальний статус, ви можете відобразити клієнту сторінку зі статусом платежу та подякувати за замовлення. Оплата надходить на обраний валютний рахунок вашого облікового запису.

Для створення інвойсу платежу ви можете використовувати панель управління або інтеграцію з API напряму, а для взаємолії з клієнтами — готову платіжну сторінку або вашу власну платіжну сторінку. CASCAD забезпечить безпеку обробки даних клієнтів та визначить найкращий варіант для проведення транзакції.

Платіжні провайдери, методи та сервіси

Платіжна система — це набір процедур і правил та технічна інфраструктура під них. Все це в сукупності забезпечує можливість переказу коштів безготівковим шляхом від одного суб'єкта іншому.

Платіжні провайдери (Payment Service Providers, PSP) — постачальники послуг у межах платіжних систем. Як послуги можуть пропонувати організацію прийому платежів, інтернет-еквайринг, агентську схему взаємодії та ін., діяти як міжнародні чи локальні компанії, мати різні вимоги до відкриття рахунків для торгових підприємств.

Платіжний метод — метод переказу коштів. Платіжні провайдери оперують різними наборами платіжних методів, зокрема дають можливість отримувати оплату банківськими картками, банківськими переказами, з допомогою мобільних платежів та електронних гаманців.

Для полегшення інтеграції з провайдерами та подальшої маршрутизації платежів, CASCAD використовує поняття платіжного сервісу — комбінації платіжного методу та валюти.

Сервіси містять властивості та параметри, необхідні для ініціалізації платежу у провайдера. Це може бути номер клієнта в платіжній системі, номер картки, дані авторизації його особистого облікового запису тощо.

Платіж та інвойс платежу

В контексті системи CASCAD платіж — це операція, що відповідає за переказ коштів від клієнта на рахунок облікового запису. Платіж використовує певний платіжний сервіс для переказу.

На відміну від платежу, платіжний інвойс (рахунок на оплату) створюється без зазначення конкретного платіжного сервісу і може бути оплачений будь-яким із доступних клієнту способів.

Налаштування платежів в панелі управління

Налаштування платіжних методів

Всі доступні платіжні методи відображаються у розділі «Налаштування акаунту» → «Платежі: Платіжні методи» .

Платіжні методи

Тут можна увімкнути, вимкнути або видалити методи, що використовуються, а також додати нові.

Немає доступних методів для платежів або підключених недостатньо?

Відправте заявку нашій службі підтримки , щоб підключити та налаштувати необхідні методи та сервіси до них.

Налаштування платіжних сервісів

Так як у кожного з платіжних методів може бути доступний один або кілька сервісів для платежів , вони налаштовуються окремо. У розділі «Платіжні сервіси» ви можете увімкнути або вимкнути доступ до сервісів, а також переглянути граничні значення суми одного платежу та формули розрахунку комісії.

Платіжні сервиси

Загальні налаштування

Загальні налаштування для всіх платіжних методів знаходяться у розділі «Налаштування платежів» .

Налаштування платежів

Взаємодія з Public API

 • Можливість заборонити створення платіжних інвойсів через публічний API за замовчуванням відключена; після включення інвойси можна створювати лише через приватний API.

Note

Включення наступних опцій не впливає на дійсну комісію сервісу для платежу – лише на надання інформації клієнту.

Опції відображення платіжної комісії під час відображення методів оплати інвойсів:

 • Помітка "Без комісії" — комісію буде відображено як нульову.
 • Детальна комісія — відображається розгорнута інформація про комісію.

Налаштування процесингу

 • Термін дії інвойсу (у хвилиних, максимальный термін — 2880 хвилин (2 доби)).
 • Пропускати платіжну сторінку — після завершення процесу оплати клієнт перенаправляється на заданий URL, минаючи сторінку зі статусом платежу (для налаштування — надішліть заявку нашій службі підтримки ).