Перейти к содержанию

Глосарій

2

2FA

Двофакторна автентифікація (2FA) — підтип багатофакторної авторизації, у якому користувачеві потрібно підтвердити свою особистість з допомогою комбінації двох компонентів: наприклад, пароля та унікального коду, що генерується додатком для автентифікації (найчастіше - Google Authenticator і Authy).

Як працює 2FA

Якщо у вашому обліковому записі включено двофакторну автентифікацію (ця опція доступна у розділі Налаштування користувача: БезпекаДвофакторна автентифікація), ви отримаєте у додатку шестизначний код, який можна використовувати за короткий період часу (20 секунд). Після цього код стає недійсним і програма генерує новий.

Вимога вводити і пароль, і шестизначний код підтвердження робить ваш обліковий запис більш захищеним. Навіть якщо ваш пароль опиниться під загрозою злому, зловмисник не зможе отримати доступ до нього без доступу до вашого мобільного пристрою.

3

3-D Secure

3-D Secure (3-domain structure), також відома як "ідентифікація платника" — технологія, розроблена платіжними системами, що дозволяє здійснювати платежі в захищеному режимі. До процесу ідентифікації залучено чотири сторони: клієнт (власник картки), емітент картки (наприклад, Visa або MasterCard), еквайєр (банк) та домен, за допомогою якого здійснюється транзакція (наприклад, платіжна система).

Як працює 3DS

Якщо ви, як продавець, увімкнете 3D Secure на вашому сайті і ваш клієнт використовує картку, зареєстровану в програмі 3D Secure, процес проходитиме наступним чином:

  1. Клієнт заповнює дані своєї картки у платіжній формі.
  2. Платіжна система перевіряє, чи зареєстровано картку в програмі.
  3. Клієнту відображається сторінка 3DS-автентифікації банку еквайєра, де потрібно ввести пароль та одноразовий PIN-код.
  4. Результат перевірки передається платіжній системі та банку-еквайєру.
  5. Еквайєр підтверджує або відхиляє транзакцію.
  6. Клієнту відображається фінальний результат про успішну оплату або відхилений платеж.

A

API

API (прикладний програмний інтерфейс) — засіб інтеграції програми, набір готових класів, процедур, функцій, структур та констант, що надаються CASCAD для спрощеної інтеграції прийому платежів на сайті (в мобільному додатку) клієнта. Іншими словами, API визначає, як програмні компоненти повинні взаємодіяти один з одним або як дані повинні передаватися з однієї бази даних до іншої (наприклад, онлайн-форми або процес оформлення замовлення).

API access scopes

API access scopes — будь-які дозволи на запис ресурсу, зокрема на читання. Розробники включають рівень доступу до запитів авторизації, щоб відобразити відповідний текст про дозволи у діалоговому вікні згоди на дії, що виводиться користувачеві.

C

Callbacks

Callbacks (колбеки, функція зворотного виклику) — передача коду, що виконується, як одного з параметрів іншого коду, зокрема запити, що містять дані про певні об'єкти, наприклад, транзакції, їх поточний стан, властивості тощо.

Card Gate

Card Gate (Card Gateway) — програмне рішення, призначене для підключення продавця до платформи обробки даних банку-еквайєра для полегшення обробки платежів та надання продавцеві можливості приймати платежі за кредитними та дебетовими картками. Інакше кажучи, інтерфейс між продавцем та платіжним провайдером для роботи з картками.

Chargeback

Chargeback (зворотний платіж) — повернення коштів споживачеві, ініційований банком-емітентом як інструмент, що використовується споживачем погашення боргу. Зокрема, це скасування попереднього вихідного переказу коштів з банківського рахунку клієнта, кредитної лінії чи кредитної картки.

Info

Якщо клієнт не задоволений продуктом або послугою або не отримав придбаний продукт або послугу, зворотний платіж — останній спосіб вирішення проблеми клієнта з продавцем шляхом звернення до банку або компанії, яка займається кредитною карткою. До інших причин, пов'язаних з поверненням платежів, відносяться помилки обробки банківських рахунків, дублікати рахунків, крадіжка ідентифікаційних даних, суперечки з приводу стягуваної та обробленої ціни або повернення коштів, що не пройшли (refunds).

Підприємці можуть отримати великі штрафи за повернення. Обробка платежів - дорогий процес для всіх залучених сторін, від банку-емітента і банку-еквайєра до постачальника платіжних послуг, і збори, що стягуються з продавця за кожен платіж, часто включають всі ці витрати. Міжнародні платіжні системи мають суворі правила управління розподілом витрат між підрозділами, і вони вимагають від банків, постачальників платіжних послуг і продавців їх дотримуватися. Якщо продавець отримує надто багато повернень, йому забороняють приймати оплату з кредитних карток.

CMS

CMS (content management system) — система управління вмістом (контентом), що використовується для забезпечення та організації спільного процесу створення, редагування та управління наповненням сайтів, особливо веб-магазинів та інших електронних торгових майданчиків. Використання CMS багато в чому спрощує процес створення та управління сайтом.

Configurable Retry Logic

Функція платформи, яка дозволяє відновлювати невдалі через технічні відмови транзакції та проводити повторну спробу оплати.

F

Fraud

Fraud (фрод, шахрайство) — вид шахрайства в галузі інформаційних технологій, наприклад, несанкціоновані дії та неправомірне користування ресурсами та послугами. У сфері безготівкових платежів під фродом прийнято розуміти несанкціоновані дії та неправомірне використання даних банківських карток, які не належать шахраям. Фрод – фактор ризику, що тягне за собою можливість виникнення фінансових та репутаційних втрат для інтернет-бізнесу.

Fraud monitoring

Fraud monitoring (фрод-моніторинг, антифрод) — система, призначена для оцінки фінансових транзакцій в Інтернеті, визначення, наскільки вони підозрілі і чи можуть бути шахрайськими, та запропонування рекомендацій щодо їх подальшої обробки. Часто сервіс антифроду (Fraud Management System (FMS)) складається зі стандартних та унікальних правил, фільтрів та списків, за якими перевіряється кожна транзакція.

Фрод-моніторинг транзакцій здійснюють департаменти банків, пов'язані з безпекою та оцінкою ризиків. Власні технології фрод-моніторингу мають міжнародні платіжні системи. Так само, як додаткову послугу до інтернет-еквайрингу, фрод-моніторинг пропонують процесингові центри та платіжні шлюзи.

I

IFrame

IFrame (Inline Frame) — елемент HTML, що дозволяє вбудувати в сторінку сайту сторонній HTML-код, зокрема інтерактивний. Так, наприклад, можна вбудувати платіжну сторінку CASCAD та клієнт буде здійснювати оплату, не залишаючи вашого сайту.

P

PA DSS

PA DSS (Payment Application Data Security Standard), раніше — Payment Application Best Practices (PABP) — міжнародний стандарт безпеки даних для платіжних програм, розроблений міжнародною платіжною системою Visa і пізніше валідований іншими системами. Цей стандарт спрямований на запобігання збереженню захищених даних, зокрема даних магнітної смуги, CVV2 або PIN, у платіжних додатках третіх сторін. Стандарт також вимагає, щоб постачальники програмного забезпечення розробляли платіжні програми, що відповідають галузевим стандартам безпеки даних платіжних карток (PCI DSS).

Програми, сертифіковані за стандартом PA DSS, можуть обробляти дані банківських карток на своїй стороні без інтеграції платіжної форми сервіс-провайдера до програми.

PCI DSS

PCI DSS (Payment Card Industry Data Security Standard) — стандарт безпеки даних індустрії платіжних карток, розроблений міжнародними платіжними системами Visa, MasterCard, American Express, JCB та Discover. Стандарт являє собою деталізовані вимоги щодо забезпечення безпеки даних про власників платіжних карток, які передаються, зберігаються та обробляються в інформаційних інфраструктурах організацій. Вжиття відповідних заходів щодо забезпечення відповідності вимогам стандарту передбачає комплексний підхід до забезпечення інформаційної безпеки даних платіжних карток.

POS Terminal

POS Terminal — електронний прилад, який використовується для авторизації та проведення платежів за кредитною карткою. Може автоматично читати дані, записані на магнітній смузі картки. Параметри картки можна вводити вручну.

R

Refund

Refund (рефанд, повернення коштів) — це процедура повного або часткового повернення коштів на рахунок банківської картки клієнта, який раніше сплатив товар або послугу за допомогою банківської картки на сайті інтернет-магазину. Найчастіше операція рефанд відбувається щодо повного повернення коштів, коли причиною повернення є відмова клієнта від угоди.

Reversal

Reversal (реверсал) — це процедура скасування платіжної операції з використанням банківської картки, за якою було проведено авторизацію. Процедура проводиться після формування фінансової транзакції. Проведення реверсалу передбачає повне повернення коштів на рахунок банківської картки, з якої було здійснено платіжну операцію. Реверсал можливий тільки на повну суму оплати та здійснюється, якщо повернення коштів ініціюється інтернет-магазином, а проведений за допомогою банківської картки платіж був шахрайським.

S

SDK

SDK (software development kit, набір інструментів для розробки програмного забезпечення) — готові бібліотеки для інтеграції технологій CASCAD з іншими платформами.

А

Авторизація кредитної картки

Запит на перевірку кредитної картки для виконання операції покупки.

Info

Для перевірки, чи достатньо коштів на кредитній картці власника картки, та отримання дозволу на проведення покупки у продавця потрібна авторизація. Спочатку запит на авторизацію надсилається, коли власник картки намагається придбати товар або послугу за допомогою дебетової або кредитної картки.

Запит на авторизацію надсилається через банк-еквайєр торговельного підприємства для визначення банку-емітента власника картки. При отриманні повідомлення банк-емітент власника картки визначає, чи буде угода із продавцем затверджена чи відхилена, оцінюючи наявність коштів на кредитній лінії власника картки. Після цього інформація передається назад через банк-екваєр продавцю. Якщо транзакцію затверджено, сума операції знімається з рахунку власника картки, а сам власник картки отримує квитанцію про успішну оплату.

Активний баланс

Властивість Валютного рахунку (Currency account), на якому відображаються доступні кошти без урахування овердрафту.

Арбітраж

Механізм вирішення банківських спорів між продавцями та клієнтами.

Афілійована компанія

В електронній комерції афілійована компанія — це особа чи компанія, які рекламують продукцію інших торгових точок на своєму сайті.

Info

Афілійовані компанії-партнери також відомі як видавці, і їхня мета полягає в тому, щоб переконати аудиторію в цінності рекламованих продуктів і, зрештою, закрити продажі. Відвідувачі можуть придбати товари з сайту продавця за посиланням, що відстежується завдяки унікальному ідентифікатору, і відсоток від угоди піде афілійованій компанії.

Б

Базова валюта

Базова валюта (Base currency) — перша валюта у валютній парі у термінах біржової торгівлі. Базова валюта - це валюта, стосовно якої зазвичай котируються обмінні курси.

Наприклад, у валютній парі USD/JPY базова валюта - долар США, а у валютній парі EUR/USD - євро.

Базова сума

Базова сума (Base amount) — сума, виражена в базовій валюті при обміні.

Баланс

Фінансовий результат усіх завершених операцій із торгового рахунку.

Бандлінг

Бандлінг (bundling) або пакетна пропозиція продуктів — це маркетингова стратегія, що складається у продажу групи з кількох продуктів чи сервісів як єдиного цілого.

Банківська картка

Банківська картка (вона ж, часто, кредитна картка) — це інструмент безготівкових розрахунків, призначений для здійснення власником картки операцій з грошовими коштами, що знаходяться на рахунку, розміщеному у банку-емітента відповідно до договору.

Банк-еквайр

Банк-еквайр — банківська або фінансова установа, яка приймає дебетові або кредитні транзакції для власника картки.

Info

Еквайри є зареєстрованими членами карткової мережі, такими як MasterCard або Visa, що приймають транзакції від імені цих мереж дебетових та кредитних карток для продавця. Карткова мережа з'єднує банки-еквайри з банками, що випускають кредитні картки (банки-емітенти), для перевірки транзакцій клієнта. Якщо під час покупки власник картки використовує дебетову або кредитну картку, банк-еквайр або затвердить, або відхилить транзакції на основі інформації, що є в картковій мережі та у банку-емітента, про рахунок власника картки.

Крім управління всіма операціями, які власник картки здійснює за допомогою своєї кредитної або дебетової картки, еквайр також приймає на себе повний ризик і відповідальність, пов'язані з транзакціями, що ним обробляються. У зв'язку з цим еквайр стягує різноманітні збори та комісії за свої послуги. Ці збори варіюються в залежності від еквайра, але зазвичай вони оцінюються за стандартним тарифом для таких операцій, як успішні транзакції, рефанд, реверсал тощо.

Банк-емітент

Банк-емітент — організація, яка здійснює діяльність з випуску та/або видачі банківських карток та укладає договори з клієнтами про здійснення операцій та розрахунків з використанням виданих їм карток.

Бізнес-модель

Бізнес-модель — концептуальний опис підприємницької діяльності.

Info

Бізнес-модель пояснює, які продукти чи послуги продаватиме бізнес і у який спосіб він планує це робити, зокрема всі пов'язані з цим витрати.

Покинутий кошик

Кошик в інтернет-магазині, в який клієнт додав товари, що йому сподобалися, але не купив їх.

Info

Існує досить багато причин, через які потенційні клієнти можуть відмовитися від свого кошика: наприклад, їм не було запропоновано бажаний спосіб оплати, або доставка виявилася занадто дорогою, або процес оформлення замовлення зайняв занадто багато часу чи виявився неадаптованим для мобільного пристрою.

В

Валютний курс

Ціна однієї грошової одиниці, виражена в інших грошових одиницях (національних валютах, цифрових валютах або міжнародних грошових одиницях), при угодах купівлі-продажу. Така ціна може встановлюватися зважаючи на співвідношення попиту та пропозиції на певну валюту в умовах вільного ринку, або бути суворо регламентованою рішенням уряду чи центральним банком.

Валютний рахунок

Валютні рахунки дають можливість здійснювати та отримувати платежі в іноземній валюті у вибраних валютах без конвертації коштів у базову валюту. Для інтернет-компаній кілька валютних рахунків дозволяють підтримувати виставлення рахунків у різних валютах та консолідувати дані транзакцій в одній валюті з метою бухгалтерського обліку та фінансового управління.

Взаємообмінний збір

Взаємообмінний збір (interchange fee) – комісія, яку кредитні організації, що беруть участь у обслуговуванні банківських карток, виплачують одна одній у процесі здійснення операцій.

Info

Такий обмін означає кліринг та розрахунки між учасниками платіжної системи. Термін також може використовуватися для опису зборів або трансфертного ціноутворення між емітентами та еквайрами. Сторони, що беруть участь, платять або отримують пеню під час кожного використання кредитної або дебетової картки.

Наприклад: банки оплачують обмін платежами за картками. Комісія зазвичай виплачується банком-еквайром або банком продавця банку клієнта чи банку-емітенту.

Виплати

Платіжні операції, що використовуються для розрахунків з клієнтами, постачальниками або партнерами, а також з грошових витрат інвестицій або ануїтету.

Виставлення рахунку

Виставлення рахунку (invoicing, billing) — процес запиту платежу від клієнта шляхом створення рахунку-фактури для отримання коштів від продажу.

Р

Річний повторюваний дохід

Річний повторюваний дохід (Annual Recurring Revenue (ARR)) — метрика, що служить для оцінки компонентів доходу, які повторюються природним чином і не включає одноразові збори і спеціальні платежі. Вона розраховується шляхом множення суми повторюваного доходу, отриманого протягом місяця (який також називається Monthly Recurring Revenue (MRR)) на 12.

Важливою метрикою є також ARR per customer — річний дохід, що повторюється, в розрахунку на одного клієнта.

Т

Тримач картки (кардхолдер)

Тримач (власник) картки (кардхолдер, cardholder) — фізична особа, зокрема уповноважена юридичною особою, яка здійснює операції з коштами з використанням банківської картки, що перебувають на рахунку банку-емітента відповідно до договору.

Ж

Журнал операцій

Журнал операцій (Activity Log) — журнал обліку всіх дій користувача всередині Організації.

Журнал аудиту

Журнал аудиту (Audit Trail) являє собою запис хронології подій, набір записів, або ж призначення та джерело записів, які містять документальні докази послідовності дій, які в будь-який час вплинули на конкретну операцію, процедуру або подію, які пов'язані з профілем користувача.

З

Запит на виплату

Створення запиту на виплату — перший крок успішного надсилання вихідної транзакції. Дозволяє визначити платіжний маршрут та варіанти дій у разі відмови від проведення транзакції.

Витрати на залучення клієнтів

Витрати на залучення клієнтів (Customer Acquisition Cost, CAC) — загальна сума витрат, які компанія використовує на «придбання» клієнта.

Info

Витрати на залучення клієнтів включають усі кошти, витрачені на залучення клієнтів — від людських ресурсів до маркетингу, продажу та адаптації клієнтів до роботи служби підтримки.

І

Ідентифікаційний номер банку

Ідентифікаційний номер банку (Bank Identification Number (BIN)) — перші чотири-шість цифр кредитної картки, які можна використовувати для ідентифікації банку-емітента, який видав картку.

Інтернет-еквайринг — загальний термін, яким позначається сервіс прийому платежів за банківськими картками на сайтах інтернет-магазинів та онлайн-сервісів, а також у мобільних додатках з використанням спеціально розробленого веб-інтерфейсу. Інтернет-еквайринг - це вид діяльності за участю банків-еквайрів, які здійснюють розрахунки з організаціями електронної комерції за операціями, що здійснюються з використанням банківських карток та платіжних сервіс-провайдерів, що забезпечують безпеку платежів за допомогою протоколу автентифікації 3DS, а також відповідають за фрод-моніторинг платежів.

Штучний інтелект

Штучний інтелект (ШІ) — галузь комп'ютерних наук, що вивчає та створює інтелектуальну комп'ютерну систему, здатну працювати та реагувати як люди. У фінансовій сфері ШІ-системи використовуються для алгоритмічної торгівлі, досліджень ринку, інтелектуального аналізу даних, управління фінансовим портфелем, андеррайтингу тощо.

К

Коефіцієнт конверсії

Частка відвідувачів сайту, яка виходить за рамки випадкового перегляду сторінок, тобто це ті відвідувачі, які виконали дії відповідні очікуванням маркетологів, рекламодавців та творців контенту.

Info

Дії, здійснені відвідувачем, можуть включати купівлю товару, заповнення форми опитування, завантаження контенту, виклик номера контактного телефону або тривалий візит на сайт. Щоб дізнатися коефіцієнт конверсії, візьміть відсоткове співвідношення позитивних результатів (замовлень тощо) порівняно із загальною кількістю переходів за певний період часу.

Кредитна картка

Кредитна картка (загалом необов'язково кредитна, може бути і дебетовою) — пластикова картка з магнітною смугою для зберігання інформації, що видається власнику картки для використання при купівлі товарів та послуг з використанням банківського рахунку.

Info

Кредитні картки мають кілька захисних елементів, зокрема 16-значний номер картки з тисненням, дату закінчення терміну дії та захисну голограму. На звороті знаходиться магнітна смуга, панель сигнатур та 3-значне значення коду перевірки картки (CVV). Деякі платіжні системи використовують нестандартні альтернативи карткам, такі як брелоки та мініатюрні картки.

Найчастіше кредитні картки пов'язані з кредитними лініями, тому їх використання передбачає зобов'язання платити емітенту, а не прямий виведення коштів з рахунків.

Н

Номер кредиткної картки

Унікальний ідентифікаційний номер кредитної картки та облікових даних власника картки.

Info

Перші чотири-шість цифр номера - це ідентифікаційний номер банку, ідентифікуючий банк-емітент. Остання цифра — контрольна цифра для виявлення помилок. Інші цифри позначають номер рахунку, присвоєний власнику картки.

О

Операції без присутності картки

Операції без присутності картки (Card not present transaction, CNP) — тип транзакцій за банківськими платіжними картками, за яких власник картки не присутній фізично зі своєю карткою під час та в місці проведення оплати.

Info

Щоразу, коли інформація про кредитну картку надсилається через Інтернет, за телефоном або поштою, вона називається CNP транзакцією. Карткові асоціації визначили цей термін, щоб допомогти ідентифікувати ці транзакції, оскільки ситуації, пов'язані з CNP, часто схильні до шахрайської діяльності. Система перевірки адреси – один зі шляхів, за допомогою яких асоціації з картками заохочують продавців та банки до відстеження шахрайства в CNP операціях.

Оплата в один клік

Оплата в один клік — це функціональна можливість інтернет-магазину приймати платежі за банківськими картками без необхідності введення повних реквізитів картки. Здійснення платежу в один клік доступне лише авторизованим користувачам. Для здійснення платежу в цьому випадку клієнту потрібно ввести лише CVC код і пройти 3DS автентифікацію.

Відтік (втрата) клієнтів

Відтік клієнтів відбувається, коли компанія з різних причин втрачає клієнтів.

Існує два типи відтоку клієнтів: добровільний відтік і недобровільний. Добровільний відтік відбувається, коли клієнт вирішує відмовитися від використання продукту або перейти на безкоштовну версію із платної. Недобровільний або пасивний відтік відбувається тоді, коли підписки скасовуються без дій з боку клієнта, але через невдалі авторизації оплати.

Оформлення замовлення

Процес у кілька етапів, який починається зі сторінки, де відображаються всі товари, додані до кошика, і закінчується після відправки фактичного замовлення. Оптимізація процесу оформлення замовлень є вкрай важливою для успішного розвитку бізнесу у сфері електронної комерції.

П

Панель управління

Інтерфейс, який збирає та консолідує дані щодо організації та візуально представляє ці дані для використання.

Партнерський бонус

Бонусний платіж або додаткова комісія, що пропонується як винагорода афілійованим компаніям, коли вони досягають або перевищують значення прибутку, визначене бонусними програмами.

Партнерський маркетинг

Партнерство між афілійованою компанією і постачальником (вендором) для рекламування продукції.

Tip

Як правило, афілійована компанія просуває продукти вендора на своєму сайті та отримує комісію за кожну проведену через нього угоду.

Партнерська мережа

Платформа, на якій постачальники вказують свої продукти та запрошують афілійовані компанії до партнерства та рекламування продукції в обмін на відсоток від угоди.

Tip

Партнерська мережа керує обробкою платежів, підтримкою клієнтів та надає рекламні матеріали, щоб допомогти маркетологам просувати різну продукцію. Це також допомагає рекламодавцям управляти контактами, у той час як маркетологи використовують їх для підтвердження достовірності, розширення асортименту продукції та спрощення роботи.

Перепідключення

Функція опитує API провайдера для отримання оновленої інформації та дозволяє змінювати облікові дані, якщо вони недійсні або були відізвані.

Платіжна система

Платіжна система є набором процедур та правил, а також технічної інфраструктури під них. Все це в сукупності забезпечує можливість переказу коштів безготівковим шляхом від одного суб'єкта іншому.

Платіжна сторінка

Платіжна сторінка — захищена форма, призначена для введення даних банківської картки під час здійснення безготівкової оплати через Інтернет. Так, платіжна сторінка CASCAD дозволяє кастомізувати її відповідно до дизайну сайту інтернет-магазину, а також інтегрувати на сторінки сайту за допомогою технології IFrame.

Докладніше про інтеграцію платіжної сторінки →

Платіжний баланс

Платіжний баланс (рахунок платіжного балансу) є оцінкою доходу, отриманого в поточному часовому інтервалі, розрахованого з моменту останнього платежу і до дня створення балансу.

Платіжний шлюз

Платіжний шлюз — єдиний канал для прийому платежів через підключених платіжних провайдерів (постачальників платіжних послуг) за уніфікованим протоколом.

Відсоток авторизацій

Відсоток авторизацій (Authorization Rate) визначає кількість успішних транзакцій.

Відсоток покинутих кошиків

Відсоток покинутих кошиків (Cart Abandonment Rate) показує співвідношення кількості покинутих кошиків до загальної кількості замовлень.

Info

Цей показник розраховується шляхом розподілу загальної кількості завершених покупок на кількість створених замовлень.

Коефіцієнт - ключовий показник ефективності, що дозволяє зрозуміти, як відвідувачі переглядають сайти в інтернет-магазині, як вони роблять покупки і які оптимізації слід зробити для підвищення конверсії.

Відсоток повернень

Відсоток повернень (Chargeback Rate) — метрика, що показує співвідношення між загальною кількістю транзакцій та загальною кількістю повернень, затребуваних у продавця.

Пункт виплати

Об'єкт, який визначає конфігурацію для обробки запиту на виплату за посиланнями на схему обмінного курсу та схему маршрутизації, які для нього задані.

Р

Регулярні платежі

Платежі, що використовуються для проведення періодичних платежів без участі клієнта, щоб позбавити користувача від необхідності самостійної ініціації платежу. Так можуть оплачуватись різні послуги, що передбачають наявність доступу для клієнта на заздалегідь визначений оплачений період часу та подальше продовження цього доступу за рахунок автоматичного регулярного платежу. Також використання регулярних платежів дозволяє клієнтам здійснювати оплату товару за допомогою банківської картки без введення повних платіжних реквізитів, скоротивши процедуру онлайн-оплати до кількох секунд.

Прийом платежів з використанням процедури регулярних платежів не поступається за рівнем безпеки стандартній процедурі оплати та відповідає вимогам безпеки міжнародних платіжних систем. Частина інформації про транзакцію у зашифрованому вигляді зберігається на стороні банку, в той час як інша частина зберігається у зашифрованому вигляді на стороні провайдера. У момент здійснення оплати дані збираються разом та платіж проходить.

Роль користувача

Набір дозволів для доступу до CASCAD. Існують шість основних ролей:

  • Власник (Owner) — привілейований обліковий запис, який виступає як контакт за замовчуванням, впливає на доступ інших користувачів до облікового запису CASCAD і не має обмежень в адмініструванні системи.

  • Адміністратор (Admin) — привілейований обліковий запис, який має повні права на адміністрування системи та впливає на доступ інших користувачів до облікового запису CASCAD, крім Власника.

  • Менеджер (Manager) — обліковий запис користувача з доступом для запрошення нових учасників, перегляду та створення операцій, налаштування параметрів платежів (payments) та виплат (payouts), але без можливості включати/відключати методи та переглядати розширені звіти.

  • Розробник (Developer) — обліковий запис для технічного спеціаліста, який не може створювати нові операції, але має повний доступ до розділу налаштувань облікового запису.

  • Підтримка (Support) — обліковий запис з доступами як у менеджера, але без дозволу на запрошення нових членів команди.

  • Спостерігач (Watcher) — обліковий запис, доступний лише для перегляду всіх розділів, крім конфіденційних даних, таких як API ключі, налаштування інтеграції тощо.

С

Система перевірки адреси

Система перевірки адреси (Address Verification System) — послуга перевірки адреси для виставлення рахунку власнику картки.

Погодження виставлення рахунків

Спільне припинення дії передплати, також відоме як погодження виставлення рахунків, дає клієнтам, які мають дві або більше активних підписок на різні продукти, придбані в одного постачальника, можливість синхронізувати дати закінчення терміну дії/продовження передплати.

Tip

Процес спільного припинення підписки дозволяє обробляти підписки, встановлюючи одну дату поновлення для кількох елементів.

Стан акаунту

Властивість, що відображає стан з'єднання акаунту і платіжного провайдера.

Середня вартість послуг

Середня вартість послуг (Average Cost of Service) — бізнес-метрика, що показує загальні витрати, пов'язані з наданням послуги.

Note

Середня вартість послуг розраховується шляхом обліку всіх витрат, безпосередньо пов'язаних із виробництвом та обробкою продукції або наданням послуг.

Схема маршруту на виплати

Визначає налаштування маршруту для виплати. Складається з набору правил для кожного з варіантів проведення транзакції.

Т

Події виплат

Журнал обліку подій, що відбуваються із транзакцією на виплату. Дозволяє отримати детальну інформацію про процес.

Торговий рахунок

Торговий рахунок (Merchant Account) — віртуальний персональний торговий рахунок підприємства електронної комерції, який реєструється в банку-еквайрі на підставі поданої заявки на підключення інтернет-магазину (онлайн-сервісу). Мерчант-аккаунт призначений для здійснення розрахунків за операціями, здійсненими за допомогою банківських карток, щодо оплати товарів або послуг на сайті підприємства електронної комерції.

Info

Торговий рахунок — це номер рахунку, виданий банком-еквайром для конкретного торгового підприємства. Він схожий на інші унікальні номери рахунків, видані банком, але спеціально використовується продавцем для ідентифікації себе як власника інформації про транзакцію, яку він надсилає до банку, та як одержувача коштів від транзакції. У межах заявки отримання торгового рахунку продавці зобов'язані погодитися з правилами, встановленими асоціацією карткових підприємств. Торгові рахунки також оподатковуються різними зборами в залежності від кількості транзакцій, що проводяться.

Транзакція

Транзакція — будь-яка подія, у результаті якої відбувається зміна фінансової позиції організації під час її нормальної роботи. Прикладом транзакції є здійснення покупки за допомогою кредитної картки.

У

Утримання клієнтів

Стратегії, що використовуються компанією, щоб утримати клієнтів, повертаючи їх для придбання додаткових продуктів.

Info

Утримання клієнтів є ефективною стратегією розвитку бізнесу електронної комерції, оскільки це є більш економним, ніж залучення клієнтів. Утримання відіграє ключову роль у зростанні всіх компаній, що займаються програмним забезпеченням та онлайн-послугами.

Облікові дані

Облікові дані (Credentials) потрібні для перевірки особи користувача. Вони можуть бути частиною сертифіката або іншого процесу автентифікації, який допомагає підтвердити особу користувача постачальнику платіжних послуг.

Ч

Чековий (поточний) рахунок

Депозитний рахунок, що знаходиться у фінансовій установі, що дозволяє знімати кошти та створювати депозити.

Також званий транзакційним рахунком, чековий рахунок забезпечує легкий доступ до грошей, які можна отримати за допомогою чеків, банкоматів та електронних дебетових карток. Операції дебетуються на чековий рахунок, тоді як кредит є депозитом. Гроші, що зберігаються на чековому рахунку, зазвичай витрачаються щодня на більшість транзакцій.

Э

Електронний гаманець

Пристрій або програмне забезпечення, що дозволяє здійснювати операції поповнення, зберігання та перерахування електронних грошей. Часто термін використовується як синонім багатоцільових передплачених карток.